Raziskovalna in izobraževalna omrežja ter globalne pobude za učenje

Raziskovalna in izobraževalna omrežja (omrežja NREN in GEANT) imajo vedno večjo vlogo pri deljenju znanja, njihov mandat in prisotnost na področju izobraževanja pa vsekakor rasteta. Na tem predavanju bomo raziskali možnosti in priložnosti, ki jih ponujajo pobude, kot so Global Classroom, iversity in tečaji MOOC, ter razpravljali o vlogi raziskav in izobraževanja v Evropi. Raziskovalna in izobraževalna omrežja danes uporabljamo za vse, od postavitve distribuirane arhitekture in deljenja izkušenj z drugimi do priprave modelov trajnostnega izobraževanja – to so velike zahteve in pričakovanja ključne skupnosti: šol in visokošolskih izobraževalnih ustanov.

Domenico Vicinanza je v ustanovi DANTE v Cambridgeu v Veliki Britaniji zaposlen kot produktni vodja za omrežne storitve ter kot vodja, odgovoren za umetnost in družbene vede. Ima magisterij in doktorat iz fizike ter je profesionalni skladatelj. Več kot 15 let je delal kot raziskovalec in predavatelj na evropskih univerzah in glasbenih konservatorijih ter kot znanstveni sodelavec v ženevskem CERN-u. Njegove izkušnje obsegajo razpon od upravljanja računskih mrež, razvoja in raziskav na področju detektorjev fizikalnih delcev, trženja in produktnega vodenja do predavanj in izobraževanja. Dejaven je tudi na področju uporabe distribuiranega računalništva in naprednih omrežnih tehnologij v glasbi in umetnosti, in sicer kot tehnični koordinator projektov ASTRA (Ancient instrument Sound/Timbre Reconstruction Application) ter Lost Sounds Orchestra za rekonstrukcijo glasbenih inštrumentov v okviru projektov GÉANT in EUMEDCONNECT.

Kategorija: Program, Sreda