Vključevanje storitve vox.arnes.si v izobraževalni proces

Arnesovo videokonferenčno storitev vox.arnes.si lahko redno vključujemo v procese poučevanja in sodelovanja, predvsem pa je pogosto v uporabi pri izvedbi izobraževanj na daljavo, sestankih, gostujočih predavanjih, zagovorih zaključnih del študentov ali pri širjenju občinstva, ki se predavanja fizično ne more udeležiti. Storitev vox.arnes.si je zelo robustna in omogoča zadovoljivo ter razumljivo povezavo tudi v mejnih razmerah, predvsem pa je poleg prenosa videa in zvoka zelo uporabna zaradi možnosti širjenja vsebin in dodatnih komunikacijskih kanalov udeležencem videokonference. Predstavljene bodo različne dobre prakse uporabe storitve vox.arnes.si s praktičnimi prikazi in odzivi udeležencev oziroma študentov na uporabo videokonferenc pri izobraževanju.

Dr. Benjamin Lesjak (IPRID) je višji predavatelj na Fakulteti za Management Univerze na Primorskem. Pri svojem delu, poučevanju in raziskovanju ter na različnih projektih združuje znanja s področja prava, informatike in managementa. Predava staršem, učiteljem in otrokom na Centru za varnejši internet – Safe.si, vodi lasten inštitut za pravne rešitve informacijske družbe Maribor ter sodeluje z več visokošolskimi zavodi pri temah, ki povezujejo pravo in IKT oziroma informacijsko družbo, predvsem pa področja e-poslovanja, varstva zasebnosti, informacij javnega značaja, e-komunikacij ter e-izobraževanja.

Kategorija: Program, Sreda