Spletna okrogla miza

KAJ
Četrta spletna okrogla miza SIRikt – »Kakšno šolo si želimo?«

KDAJ
Ponedeljek, 26. 5. 2014 ob 13h (posnetek).

KJE
V spletno okroglo mizo se boste lahko v živo vključili preko spleta ali s tviti:

KDO
Na letošnji spletni okrogli mizi bodo sodelovali učenci in dijaki. Učiteljem, profesorjem, ravnateljem in drugim odgovornim za njihovo izobraževanje bodo predstavili, kakšno šolo, pouk in učenje si želijo. Ali imajo v njihovem izobraževanju svoje mesto tudi  prenosniki, tablice, mobiteli … ? Kakšen je šolski prostor, v katerem se vsakodnevno srečujejo? Ali so »klasične« učilnice primerne za pouk, pri katerem vsak učenec/dijak uporablja svojo mobilno napravo? To je le nekaj vprašanj, s katerimi bomo izzvali nastopajoče.

CILJ
Spletni dogodek je namenjen izražanju mnenj in pobud mladih ter njihovo smiselno vključevanje v izobraževalni proces.

TEMA
V današnjem času sta vlogi učitelja in učenca povsem drugačni kot sta bili pred desetletji. Učitelj vse bolj postaja mentor, ki učence vodi in usmerja na poti iskanja znanja. Učenci postajajo pri pouku in učenju vse bolj aktivni. Ali jim je trenutno stanje v slovenskih šolah pri tem v pomoč? Se učitelji znamo odzivati potrebam in pobudam učečih?

Vabimo učence, dijake, učitelje, ravnatelje in ostale, ki jim ni vseeno, v katero smer nas pelje sodobna šola, da se vključijo v spletni dogodek in ga s svojimi mnenji, vprašanji in pobudami soustvarjajo.

SODELUJOČI
V spletni okrogli mizi se bodo pogovarjali:

Moderatorki:
Andrejo Čuk in Amela Sambolić Beganović, ZRSS

POSNETKI

Oglejte si posnetek celotne spletne okrogle mize ali kratki povzetek:

Oglejte si tudi posnetek tretje spletne okrogle mize s konference SIRikt 2013:

»Družabna omrežja so spremenila naše družbeno življenja, ali bodo preoblikovala tudi našo šolo?« (celozaslonski prikaz)