Izven zidov učilnic

Na vseh ravneh izobraževanja družabna omrežja vplivajo na učinkovito sodelovanje med učenci in učitelji ter med učenci samimi. Ta odnos pomaga, da se šolsko okolje premakne tudi v virtualni razred, kjer se večina mladih počuti domače. To jim omogoča, da se učijo v svojem ritmu, pod svojimi pogoji ter spodbuja njihovo radovednost in navdušenje za bolj individualne teme.

Na letošnjem SIRiktu želimo predstaviti inovativno ter učinkovito poučevanje s pomočjo družabnih omrežij. Radi bi izvedeli, na kakšen način uporabljate družabna omrežja pri svojem delu in kako te metode dela učinkujejo na kvaliteto izvedbe učnega procesa.

Ciljna skupina: Natečaj je namenjen učencem na vseh stopnjah izobraževanja in njihovim mentorjem.

Navodila za pripravo gradiv natečaja

Prijava na natečaj mora vsebovati:

• ime projekta in stopnjo izobraževanja,
  • navedbo uporabljenega družabnega omrežja in način vključenosti učencev,
  • podatke za dostop do vaše platforme v primeru, da je vsebina zaščitena z geslom,
  • opis dejavnosti, podprt z učnimi cilji in rezultati (do 500 besed),
  • 3 nasveti, predlogi za nadaljnjo uporabo predstavljenega primera družabnega omrežja,
  • zaslonske slike pomembnih delov projekta.

Prijavitelji natečaja ob oddaji izdelkov potrjujejo, da imajo moralne avtorske pravice nad izdelki ter da se za prenos le-teh na tretje osebe in označevanje avtorskih del uporabi standardna oblika licenc Creative Commons (CC). Prijavitelji natečaja morajo prav tako priskrbeti dovoljenja staršev, da se sme njihov otrok prikazovati in objaviti v javnem prostoru. Pridobljeno soglasje je obvezna priloga oddanega izdelka natečaja.

Merila ocenjevanja

Ne pozabite – iščemo kvalitetne projekte po naslednjih merilih:

• so pedagoško in izobraževalno kakovostni,
  • so zanimivi in vključujejo učence na katerikoli stopnji izobraževanja ter jim ponujajo nov način učenja,
  • so inovativni pri uporabi tehnologije (vključuje mobilne in lokacijske tehnologije, igre, družabna omrežja …),
  • vsebinsko in idejno so zanimivi tudi za druge uporabnike,
  • prijave ustrezajo razpisnim zahtevam.

Vaš izdelek pošljite do 15. 5. 2014 na sirikt@zrss.si.