Zakaj se raje učim iz digitalnega učbenika (5.r)

Daša Bejat Krajnc, Osnovna šola Dušana Flisa Hoče

Učenje matematike zahteva redno učenje in ponavljanje. Včasih se zgodi, da določeno snov pozabim. Če se “pozabljena” snov nahaja v letošnjem učbeniku, potem jo lahko hitro ponovim. Večja težava se pojavi, če želene snovi ni v učbeniku. Takrat si pomagam z e-učbeniki, ki so uporabni tudi v drugih primerih. Zamislila sem si tri primere, v katerih sem primerjala uporabo papirnega učbenika in e-učbenika: 1) želim nadoknaditi zamujeno snov zaradi manjkanja pri pouku; 2) ponavljam in utrjujem snov, ki smo jo predelali v šoli, 3) novo snov se želim naučiti, preden nam jo bo razložila učiteljica. V prispevku bom predstavila način, kako sem primerjala oba učbenika za peti razred osnovne šole. Ugotavljam, da se lahko matematiko učim iz obeh učbenikov, ima pa uporaba e-učbenika nekaj prednosti. Veliko raje se učim z računalnikom: pri reševanju nalog takoj dobim rešitev, naloge so zanimive. Slabost je ta, da računalnika za učenje nimamo v šoli pri pouku matematike.