IKT je bila ključni dejavnik pri izdelavi projektne naloge v okviru projekta Slovenski učni krogi

Roman Živič, Šolski center Slovenj Gradec

V šolskem letu 2013/2014 smo na naši šoli sodelovali v polletnem projektu Sodelovalni projekti na daljavo s pomočjo metodologije učnih krogov ob uporabi informacijsko-komunikacijske tehnologije – IKT. Namen projekta je širjenje smiselne uporabe sodelovalnih projektov na daljavo s pomočjo metodologije učnih krogov ob uporabi IKT ter dvig kakovosti uporabe projektnega pristopa in vključevanje le-tega v redno šolsko delo.V prispevku analiziram vlogo in uporabnost posameznih komponent IKT pri projektu.

Elektronska pošta nam je omogočila hitro in enostavno obveščanje vseh udeležencev o novostih, spremembah in dogovorih. Prek Facebooka smo javnost obveščali o poteku projekta, ustanovili smo tudi Facebook skupino. Internet je bil vir informacij. Wiki delovno okolje je omogočilo, da smo imeli ves čas dostop do poteka projekta. Prek videokonference VOX smo se dogovarjali o zaključnem srečanju. S pomočjo računalniških programov so nastali številni izdelki.

Na podlagi odzivov vseh udeležencev ugotavljam, da je sodelovanje v projektu prineslo za vse sodelujoče napredek v uporabi IKT. Rezultate projekta smo predstavili tudi drugim učencem na šoli in širši javnosti prek spletne strani in Facebooka, zato menimo, da smo z izpeljavo projekta dokazali nujnost uporabe IKT in njene prednosti.