Uporaba OneDrive pri šolskem delu

Majda Šubic, Osnovna šola Ivana Groharja Škofja Loka

Računalništvo v oblaku je izraz, ki ga vedno pogosteje zasledimo in uporabljamo. Storitev uporabniku omogoča, da podatke in datoteke prenese na oddaljene strežnike in do njih dostopa, ali jih obdeluje na različnih lokacijah in napravah (računalnikih, tablicah, pametnih telefonih itd.). Zato potrebuje le dostop do interneta in ustrezno programsko opremo.

Delovni dan učencev in zaposlenih je vedno bolj natrpan s številnimi obveznostmi. Časovno in lokacijsko se vedno težje uskladimo. Pri šolskem delu je tim učiteljev uporabljal OneDrive. OneDrive sem izbrala, ker omogoča timsko delo več uporabnikov v istem dokumentu istočasno. Hkrati omogoča tudi oblikovanje dokumentov v programu Word Online. Pri zahtevnejšem oblikovanju (npr. šolski časopis, domače branje, predstavitve) so učenci uporabljali Microsoft Office 2010. Pred uporabo OneDriva smo udeleženim učiteljem in učencem posredovali osnovna navodila. Pri uporabi so učitelji učencem predstavili nalogo, ki so jo učenci naredili v skupnem dokumentu ali skupni mapi – več dokumentov, v katerih so predstavili svoje rešitve zastavljene naloge. Po uporabi OneDrive pri šolskem delu so učitelji in učenci posredovali izkušnje pri uporabi in ideje za nadaljnje delo.