Vse je lahko zgodba

Boris Volarič, Osnovna šola bratov Polančičev Maribor

Edgar ni spletna storitev. Edgar ni družbeni medij. Edgar je pripovedovalec zgodb. Kot je preprosta definicija, tako preprosta je uporaba. Še osnovnošolec jo brez pomoči učitelja osvoji prej kot v eni šolski uri. V prispevku bomo pokazali, da so lahko tako preproste prav vse stvari okrog nas. Da lahko iz poplave faktografskih informacij, večpredstavnih in interaktivnih virov, vedno izluščimo bistvo in ga predstavimo v sedmih poglavjih zgodbe. Pokazali bomo, kako lahko z razmišljanjem »out of the box« vsako še tako strokovno temo spremenimo v zgodbo, ki je učenci ne bodo nikoli pozabili. In kako te veščine naučimo tudi učence. In se pri tem vsi skupaj nadvse zabavamo. Legendarni ameriški pripovedovalec zgodb Edgar Allan Poe se je reinkarniral v spletni naslov edgartells.me, kjer se skriva projekt »Swiftly, and with style«, ki je praktičen primer, kako lahko tudi tako visoko strokovno temo, kot so stilne predloge spletnih strani (CSS), predstavimo povsem poljudno. In da to znajo tudi devetošolci. Kdo bi si mislil, da lahko Edgar združi pripovedovanje zgodb, računalništvo in angleščino? Nekateri to imenujejo tudi medpredmetno povezovanje.