Spletno orodje socrative in poučevanje s tabličnimi računalniki

Mateja Tovornik, Osnovna šola Dobje

Tablični računalniki in pametni telefoni nam omogočajo široko paleto možnosti uporabe raznovrstnih aplikacij in orodij. Eno izmed takih orodij je tudi program Socrative (Socrative – Student Response System). Socrative je spletno orodje, ki s pomočjo prenosnika, tablice ali pametnega telefona izpelje hitro anonimno ali poimensko preverjanje znanja z vnaprej pripravljenim vprašalnikom. V kolikor uporabimo poimensko odzivanje, lahko lažje spremljamo posameznika in njegov napredek. Na podlagi hitre grafične in številčne povratne informacije glede predznanja, učence lažje umestimo v ustrezne skupine za delo v osrednjem delu pouka. Spletno orodje Socrative je preprosto za uporabo, učenci vstopajo vanj s številko sobe, kar odpravlja vse težave s pozabljenimi gesli. Za delo potrebujemo zgolj dostop do omrežja in ustrezno napravo.