E-listovnik – učitelju v pomoč

Anita Smole, Sonja Strgar, Osnovna šola Vide Pregarc

Cilj predstavljenega dela je bil urediti virtualni prostor, kjer bodo na enem mestu zbrane različne vrste dokumentov, ki nastanejo pri učiteljevem delu in jih le-ta pogosto potrebuje. V ta namen smo izdelali e-listovnik Mahara, dostopen prek spletne strani www.sio.si. E-listovnik vsebuje več pogledov: letne ocene (gre za zbirko ocenjevalnih listov za oceno delovne uspešnosti javnega uslužbenca v ocenjevalnem obdobju), priprava na letni razgovor učitelja (datoteke, povezane z vsakoletnim razgovorom z vodstvom šole) in učiteljevo delo (preteklo, tekoče in načrtovano). Virtualni prostor si delita dve učiteljici. Vsaka dostopa s svojim uporabniškim računom in ima skrbniške pravice, dodeljene z ustvarjeno skupino. Takšen način sodelovanja omogoča izmenjavo datotek, evalviranje in načrtovanje učiteljevega dela, delitev mnenj, tako se posledično gradi tudi socialna mreža. V prihodnje razmišljamo, da bomo povečali obseg e-listovnika z dodajanjem novih pogledov; pogled učiteljevo delo pa bomo razdelili na več posameznih pogledov, saj je nastala kar obsežna zbirka dokumentov. Na ta način bomo povečali preglednost in uporabnost virtualnega prostora.