Izdelava spletne strani za učno podjetje s storitvijo Google Spletno mesto

Janez Černilec, Srednja ekonomska, storitvena in gradbena šola, Šolski center Kranj

V tem prispevku se bomo osredotočili na izdelavo spletne strani za učno podjetje s pomočjo Googlovega spletnega mesta. V Sloveniji imamo učna podjetja že več kot eno desetletje. Ko pregledujemo register slovenskih učnih podjetij, ki ga ureja Centrala učnih podjetij Slovenije (CUPS), lahko ugotovimo, da ima v Sloveniji samo 18 % učnih podjetij svoje spletne strani, od tega nekaj navedenih povezav ne deluje. S pomočjo Googlovega spletnega mesta lahko izdelamo vsebinsko in oblikovno dobro spletno stran glede na naše potrebe. Pri izdelavi spletne strani uporabljamo gumbe, ki se nahajajo na Googlovem spletnem mestu. Popravljamo oziroma dodajamo lahko tudi html kodo,  če npr. želimo postaviti tabelo na sredino ipd. Na spletno stran lahko vstavljamo tudi zemljevid (o naši lokaciji), Googlove dokumente, obrazce itd. Na Googlovem spletnem mestu lahko izdelamo in shranimo našo predlogo, ali pa izberemo že razpoložljivo Googlovo predlogo.Če želimo, da dijaki izdelajo oblikovno in vsebinsko primerno spletno stran za učno podjetje, potrebujemo ustrezen didaktični pristop. Le-ta mora omogočiti samostojno delo dijakov. To najlažje dosežemo, če za dijake izdelamo video-vodiče, ki prikazujejo izdelavo spletne strani na Googlovi spletni strani. V tem primeru učitelj samo pomaga dijaku pri izdelavi spletne strani, ko le-ta potrebuje pomoč.