Uvajanje listovnika v okviru projekta EUfolio

Suzana Cvirn Guček, Anka Novak Ćehajić, Daniela Potochnik, Tone Krajnc, Osnovna šola Mirana Jarca

Prispevek predstavlja začetke uvajanja listovnika v pouk pri slovenščini in angleščini v devetem razredu ter pri etiki in angleščini v sedmem razredu. Projektni tim Osnovne šole Mirana Jarca sestavljamo učiteljici angleščine Anka Novak Ćehajić, Daniela Potochnik, učiteljica slovenščine Suzana Cvirn Guček in Tone Krajnc, učitelj domovinske in državljanske kulture in etike. E-listovnik uporabljajo učenci 7. b in 9. b oddelka. Učenci se učijo odgovornosti do svojega dela in dosežkov in se zavedajo, da lahko z organiziranim načrtovanjem svoj uspeh izboljšajo. Učenci pri svojem delu uporabljajo orodje Mahara, v “mape” e-listovnika vnašajo dokumente, ki nastajajo ob učenju, ob tem pa razvijajo veščino komuniciranja in sodelovanja. Pri projektu učenci sodelujejo v manjših skupinah in utrjujejo ter preverjajo svoje znanje. S pomočjo konstruktivne kritike svojih kritičnih prijateljev izboljšujejo izdelke in pri tem postajajo bolj odgovorni do lastnega dela, do dela kritičnega prijatelja in skupine. V devetem razredu je v ospredju medpredmetno povezovanje pri angleščini in slovenščini. Predstavljene bodo konkretne naloge učencev.