Z GeoGebro na tablicah nad funkcije

Simona Pustavrh, Šolski center Novo mesto, Srednja elektro šola in tehniška gimnazija

Z vključitvijo v projekt Uvajanje in uporaba e-vsebin in e-storitev smo učitelji in dijaki drugega letnika tehniške gimnazije na Srednji elektro šoli in tehniški gimnaziji prejeli tablične računalnike, ki so se pri matematiki izkazali kot zelo uporabno učno orodje. Po začetnih težavah z uvajanjem tehnologije, ki smo jih uspešno premagali, dijaki tablične računalnike uporabljajo skoraj vsako učno uro. V prispevku bo prikazano, kako je novo učno orodje prineslo veliko spremembo v načinu poučevanja in učenja, saj so dijaki s sodelovalnim in preiskovalnim učenjem postali veliko bolj aktivni soudeleženci izobraževanja. Kljub temu je še vedno nadvse pomembna vloga učitelja, tokrat v vlogi mentorja. Največja uporabna vrednost tabličnih računalnikov se je izkazala pri preiskovanju funkcij z aplikacijo GeoGebra. Prikazane bodo tudi težave, ki smo jih uspešno rešili, in nekaj še nerešenih težav. Po mnenju učitelja in dijakov nov način dela prinaša bolj poglobljeno razumevanje funkcij in trajnejše znanje dijakov.