Podpora pri uporabi razvitih e-vsebin in e-storitev – Zgodba pilotnega projekta

Janko Harej, Arnes, Amela Sambolić Beganović, Zavod RS za šolstvo

Pričujoči prispevek obravnava sodobne oblike pomoči sodelujočim učiteljem v pilotnem projektu pri uporabi e-vsebin in e-storitev, ki jih razvijamo v okviru projektov e-Učbeniki s poudarkom na naravoslovnih vsebinah v osnovni šoli in e-Šolska torba. Namen prispevka je opisati dve področji podpore v pilotnem projektu, ki sta prilagojeni potrebam in zahtevam učiteljev na področju uporabe IKT. Prvo področje pomoči učiteljem obsega didaktično-tehnična svetovanja, drugo je usmerjeno v zagotavljanje kakovostnih in ažurnih informacij na ravni spletišča SIO s poudarkom na primerih dobrih praks. Zaradi kompleksnosti obeh področij (na eni strani zahtevna vzpostavitev osnovne IKT infrastrukture, razvoj e-storitev, e-vsebin  ter uporaba le-teh v praksi) imata razdeljeno vlogo in naloge dveh “akterjev” – Zavod RS za šolstvo in ARNES.