Tri-three blog

Alenka Pokeržnik, Janja Petar Ipšek, Branko Bele, Srednja ekonomska šola Maribor

Medpredmetno povezovanje je na naši šoli stalnica. Že nekaj let poglavje o rastlinstvu povežemo v skupne ure biologije in geografije. V letošnjem letu smo to znanje želeli še poglobiti in aktualizirati. Tako smo v to povezavo vključili še informatiko, kjer bodo dijaki spoznali uporabnost spletnega dnevnika (bloga).

Osnovni namen projekta, v katerem so sodelovali dijaki prvega letnika ekonomske gimnazije, je bil izdelati spletni dnevnik, blog, v katerem dijaki spremljajo sezonske spremembe v rastju v parku v okolici šole. Dijaki so enkrat mesečno, pri uri biologije, obiskali park, kjer so predvsem z uporabo IKT spoznavali različne značilnosti ekosistema. Dijaki so se tekom projekta spoznali z različnimi vrstami IKT. Z Vernierovimi vmesniki so merili temperaturo, določili zemljepisno dolžino in širino. S pomočjo tabličnih računalnikov in interaktivnih ključev za določanje drevesnih vrst so določali drevesa v parku. Izbrano drevo so tudi fotografirali in fotografije vključili v blog. Naučili so se grafično predstaviti svoje rezultate.

Bistveno prednost takšnega načina dela vidimo predvsem v povezavi znanj z različnih področij. Prav tako s takšnim načinom dela osmislimo uporabo IKT tehnologije.